Forum www.isr.fora.pl Strona Główna www.isr.fora.pl
Forum studentów Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaproszenie na spotkania Sekcji Filmowej Koła Naukowego ISM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.isr.fora.pl Strona Główna -> Ogłoszenia wykładowców
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 20:40, 14 Cze 2015    Temat postu: Zaproszenie na spotkania Sekcji Filmowej Koła Naukowego ISM

Przypominam, że na w ramach zajęć Sekcji Filmowej Koła Naukowego ISM, w "Kinie w Krypcie", w klubie "Bomba", w każdy wtorek o 20.30 oglądamy jeszcze klasykę kina grozy z zacięciem antropologicznym.

16 czerwiec
„POKARM BOGÓW” („FOOD OF GODS”, 1976), reż. Bert I. Gordon – czyli jak się robi filmowy grindhouse z klasyki literatury fantastycznej.
Film „Pokarm Bogów” będący luźną adaptacją powieści klasyka S-F Heberta George’a Wellsa, opowiadający o inwazji zmutowanych zwierząt rozrośniętych do gigantycznych wymiarów, jest przykładem filmu klasy B, jakie w swej dystrybucyjnej „stajni” miała słynna wytwórnia American International, przede wszystkim kojarząca się z nazwiskiem Rogera Cormana – mistrza niskobudżetowego kina gatunkowego. A jednak po latach ta i inne produkcje spod znaku AI mają status kina kultowego, którego realizacyjne słabości paradoksalnie działają na jego korzyść.

23 czerwiec
„MUTACJE – TWÓRCA FREAKÓW” („MUTATIONS – THE FREAKMAKER”, 1974), reż. Jack Cardiff – czyli szalony naukowiec na tropie super-człowieka.
Wiele niskobudżetowych filmów grozy owianych jest swego rodzaju legendą: najbardziej przerażających i najbardziej odrażających horrorów ever made. Tak jest w przypadku filmu Cardiffa, opowieści o szalonym naukowcu dokonującym przerażających eksperymentów na ludzkim ciele, obrazu który dziś jest już klasykiem grindhausowego straszenia, umiejętnie przeszczepiającym motywy klasycznego horroru („Frankenstein”) w kontekst horroru cielesnego, ze wspaniałą rolą weterana kina grozy – Donalda Pleseance’a.

30 czerwiec
„OSTATNI DOM PO LEWEJ” („LAST HOUSE ON THE LEFT”, 1972), reż. Wes Craven – czyli jak z Bergmanowskiego „Źródła” zrobić szokujący horror.
Pełnometrażowy debiut Wesa Cravena – dziś już mistrza filmowego horroru – po dziś dzień wzbudza kontrowersje bezlitośnie cenzurowany i wyświetlany jedynie w późnych godzinach nocnych. Jednak mało kto o tym wie, ale to bezlitosne studium przemocy, którego bohaterami są żądni zemsty rodzice zamordowanych przez bandę sadystów nastolatek, jest swego rodzaju remak’em filmowej klasyki – arcydzieła Ingmara Bergmana „Żródło”, z 1960 r. – również opowiadającego o zbrodni i zemście.

WSTĘP WOLNY!

Zapraszam
dr Piotr Kletowski


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 20:42, 14 Cze 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.isr.fora.pl Strona Główna -> Ogłoszenia wykładowców Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin